Sık Sorulan Sorular

Bilgisayarı ve ekranı kapatın. Bazı Apple ekranlarını kapatabilmek için bilgisayarı kapatmanız gerekebilir.

Temiz, yumuşak ve tüy bırakmayan bir bez ya da kağıdı yalnızca suyla nemlendirin.

Ekranı silin. Ekrana doğrudan sıvı püskürtmeyin.

Ayrıca alkol ya da amonyak içermeyen hafif bir cam temizleyici de kullanabilirsiniz. Ofis malzemeleri satan çoğu mağazada, özellikle bu amaçla tasarlanmış temizlik malzemeleri satılmaktadır.

Apple Teknik hizmeti sunan birçok servis, sıvı temasına uğramış Mac cihazlar ile sıklıkla karşılaşmaktadır. Sıvı teması gerçekleşen çoğu cihazlarda parça değişimi söz konusu olmadan ilgili parçalar onarılabilirken, bazı cihazlarda maalesef parça değişimleri gerçekleşmektedir. Tabi buda son kullanıcı için fazla masraflı olabilmektedir.

Cihazınızın sıvı teması alması halinde yapacağınız birkaç küçük işlem ile cihazınızın onarılma olasılığını güçlendirebilirsiniz.

Bilgisayarınızda ki her hangi bir sarsıntı sonucu ekranda bir dalgalanma oluşmuş ise yüksek ihtimal ekranınız zarar görmüş ve kırılmıştır. Değişmesi gereken bu parça için her türlü ekipman ve uzman personele sahip bir apple servisi ile yardım alabilirsiniz.

Bilgisayarınız ekranında meydana gelen ölü pixeller bilgisayarınızı kullanmada size sorun yaratacaktır. Bu durumda bir apple servisi olan bize ulaşarak ekran değişimi konusunda yardım alabilirsiniz.

Teknolojinin her gün daha fazla ilerlemesiyle birlikte hayatımıza giren ve sürekli gelişme gösteren cihazlar, elektronik eşyalar bizler için büyük önem taşımakta ve neredeyse onlarsız hiçbir işimizi halledemez olduk. Bu anlamda bize kaliteli ürünler sunan Apple, aynı zamanda Apple servisi ile de kaliteli hizmetler sunmaktadır. Ama bazen yine de sorunlar yaşayabilirsiniz.

Iphone ya da ipod usb ile bilgisayarınızdan şarj ederken sorun yaşamazken ipad’iniz ile ilgili sorun yaşıyor olabilirsiniz. Çünkü ipad diğerlerinden daha fazla enerjiye ihtiyaç duymaktadır. Fakat eski bilgisayarlardaki usb girişleri maalesef bu enerji ihtiyacını tam olarak karşılayamaz.

Gelişen teknoloji ile birlikte elektronik aletler günümüzün vazgeçilmez parçaları haline gelmiş bulunmaktadır. Okulda, işte, evde, çalışırken ya iletişim kurarken faydalandığımız bu araçlar iletişim çağımızın gereklilikleri arasında yer almaktadır. Bilgisayarlar, telefonlar, televizyonlar vb. birçok teknolojik ürün iletişim çağının bize sunduğu hizmetler sonucu olarak hayatımızda büyük yer edindiler.